Strona główna · Rodzaje noclegów

Noclegi wakacyjne

Część wczasowiczów zastanawia się planując urlop jaką formę noclegu wybrać. Czy lepiej skorzystać z oferty pensjonatów i hoteli, czy poszukać pola namiotowego albo kwatery? Każda z tych form noclegu niewątpliwie posiada swoje wady i zalety. Tak naprawdę największą rolę odgrywają tutaj upodobania konkretnej osoby, a także jej możliwości finansowe. Taka sama sytuacja spotka nas w momencie, kiedy będziemy analizować noclegi w Bułgarii.

Czytaj dalej 05.03.2012. 17:47

Najpopularniejsze kurorty górskie w Polsce

gory

Polska to wyjątkowy kraj, jeżeli chodzi o ilość atrakcji turystycznych, dlatego tak chętnie jest ona wybierana zarówno przez polskich turystów, jak i tych, którzy przyjeżdżają z różnych innych zakątków na świecie.

Góry w Polsce to nie tylko sieć wspaniałych szczytów, widoków i ścieżek górskich, ale również wspaniałych kurortów, które nie tylko cieszą się popularnością, ale również dużym uznaniem wśród odwiedzających góry turystów. Najpopularniejszą górską miejscowością jest oczywiście stolica polskich gór – Zakopane. To tutaj odbywają się popularne imprezy jak na przykład zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko Zakopane jest warte odwiedzenia. Można tutaj także wymienić Karpacz, który znajduje się w górach sudeckich. Atrakcją gór Sudeckich jest na pewno Śnieżka, na której szczycie można podziwiać widoki zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Dużą popularnością cieszą się również takie miejscowości, jak: Krynica-Zdrój, Szczyrk, Szklarska Poręba, Wisła czy Świeradów-Zdrój.

27.10.2011. 17:28

Rodzaje noclegów w górach

Zarezerwowanie odpowiedniego noclegu w górach to sezonie zimowych lub letnim nie lada zadanie, gdyż najczęściej są one rezerwowane na długo przed urlopem. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaje noclegów, jakie są oferowane. Taka oferta pozwoli nie tylko na wybranie najlepszego miejsca, ale również na znaczną redukcję wydatków.

Noclegi w górach to sprawa, którą trzeba wcześniej zaplanować. Jeżeli wybieramy się w góry i chcielibyśmy spędzić dni wolne w luksusowym otoczeniu to możemy wybrać oferty, jakie proponują wysokiej klasy hotele. W tego rodzaju hotelach, pokoje najczęściej są bardzo dobrze wyposażone, a co za tym idzie warunki bardzo wysokie. Wiąże się to jednak z tym, iż na taki wyjazd musimy odłożyć więcej funduszy, gdyż koszt pobytu w górskich apartamencie wcale nie jest mały. Kolejną propozycją są pensjonaty, które są znacznie tańsze od hoteli. Najtańszym sposobem na spędzenie urlopu w górach, które nie wiąże się z koniecznością posiadania dużych pieniędzy są na pewno schroniska górskie.

15.09.2011. 16:51